20 українців стали фігурантами гучного розслідування про власників офшорів


Двадцять осіб, пов'язаних з Україною, стали фігурантами гучного міжнародного журналістського розслідування про іменитих власників великих офшорів.

Джерелом інформації стала неймовірна кількість документів панамської компанії Mossack Fonseca & Co, через яку реєстрували офшорні фірми велика кількість впливових людей, передає ТСН .
Ці документи виявилися в розпорядженні німецької газети S?ddeutsche Zeitung, яка передала їх Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) і Центру по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP).
Зараз з 20 українців опубліковані матеріали про трьох людей, пов'язаних х Україною - президента Петра Порошенка, екс-прем'єра Павла Лазаренка і підприємця Мохаммада Захуре – британському бізнесменові пакистанського походження, який живе і веде бізнес в Україні.
У статті про Захура йдеться про те, що він був фігурантом кримінальної справи про газової корупції. У цій справі фігурували колишній прем'єр Павло Лазаренко і майбутній – Юлія Тимошенко, а також компанія "Єдині енергетичні системи України" ЄЕСУ.
Генпрокуратура намагалася з'ясувати, чи використовувалися компанії Захура для перекладу "брудних грошей" для Лазаренка. Слідчі не знайшли підтверджень того, що бізнесмен причетний до шахрайства і підкупу у цій справі.
Саму ж справу по ЄЕСУ, в залежності від політичної ситуації в Україні, то закривали, то відкривали знову. Останній раз його припинили 28 лютого 2014 року.
Джерело: УкрМедіа
20 українців стали фігурантами гучного розслідування про власників офшорів 20 українців стали фігурантами гучного розслідування про власників офшорів Reviewed by Denis 55 on 21:37 Rating: 5
ВСІ ПРАВА НА МАТЕРІАЛИ РОЗМІЩЕНІ НА САЙТІ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ЗОВНІШІ ДЖЕРЕЛА НАЛЕЖАТЬ ЇХНІМ АВТОРАМ . На платформі Blogger.