Вчені назвали головну причину алкоголізму і зрозуміли, як його лікувати


Нейрофізіологи виявили ланцюжок нейронів, який впливає на пристрасть до запоям.


Група дослідників, що представляють університет Північної Кароліни в Чапел-Хіллі, з'ясувала, які механізми роботи нашого мозку можуть призводити до появи алкогольної залежності.
 На думку дослідників, пристрасть до пияцтва може бути спровоковано підвищеною активністю певного ланцюжка нейронів в мозку. Фахівці розраховують, що отримані знання в майбутньому дозволять зцілювати людей, які страждають від алкоголізму.
Ланцюжок нейронів, про який йде мова, з'єднує дві області головного мозку — розширену мигдалину і вентральну область покришки. Розширена мигдалина, як раніше вже було відомо, активізується, якщо людина зіткнувся з психологічним стресом або відчуває тривогу. Вентральна область покришки, в свою чергу, є важливим елементом системи винагороди, тобто бере участь в закріпленні певної поведінки за допомогою приємних відчуттів.
Про те, що вентральная область покришки грає роль в появі деяких шкідливих звичок, фахівці знали досить давно, а деякі дослідження дозволяли припустити, що в пристрасть людини до пияцтва певну роль може грати розширена мигдалина. однак нове відкриття, за словами його авторів, дозволяє отримати як ніколи повну картину того, як саме у людей формується нездорова тяга до алкоголю.
Фахівці повідомляють, що в ході експериментів на мишах їм вдалося виявити, що зв'язує два регіони головного мозку ланцюжок нейронів відіграє ключову роль у формуванні алкоголізму. У нього входять нейрони, що виробляють кортикотропін-рилізинг-гормони (CRF), які беруть участь, в тому числі в боротьбі зі стресом. Пригнічення активності цього ланцюжка, як виявилося, знижує тягу до спиртного, а також прагнення до переїдання.
Вчені сподіваються, що на підставі отриманих ними даних в майбутньому вдасться розробити нові препарати і придумати нові методи боротьби з алкоголізмом.
Джерело: УкрМедіа

Вчені назвали головну причину алкоголізму і зрозуміли, як його лікувати Вчені назвали головну причину алкоголізму і зрозуміли, як його лікувати Reviewed by Denis 55 on 16:39 Rating: 5
ВСІ ПРАВА НА МАТЕРІАЛИ РОЗМІЩЕНІ НА САЙТІ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ЗОВНІШІ ДЖЕРЕЛА НАЛЕЖАТЬ ЇХНІМ АВТОРАМ . На платформі Blogger.