НАСА на Марсі задумали вирощувати картоплю


Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (НАСА) уже почало добирати сорти, придатні для марсіанського грунту.

Місцем експерименту обрали перуанську пустелю Пампа-де-ла-Хойя. Ця частина великої пустелі Атакама є одним із найбільш посушливих місць на Землі, тут фіксують лише міліметр опадів на рік.
Для експерименту вчені вибрали 65 сортів, їх посадять у пустелі. Те, що проросте, пересадять у тренажер, який імітує атмосферні умови Марса. В атмосфері Марса мало кисню і близько 96 відсотків вуглекислого газу, на планеті високий рівень радіації та менша, ніж на Землі, гравітація.
Волтер Аморос із Міжнародного центру картоплі передбачає, що 50% картоплі буде успішно рости, але тільки близько 10% матиме достатньо великі бульби.
Крім того, висока температура й сильна посуха може змінити смак. На його думку, на Марсі картоплю можна буде вирощувати у грунті, однак не просто неба, а лише під куполами.
Джерело: УкрМедіа
НАСА на Марсі задумали вирощувати картоплю НАСА на Марсі задумали вирощувати картоплю Reviewed by Denis 55 on 14:29 Rating: 5
ВСІ ПРАВА НА МАТЕРІАЛИ РОЗМІЩЕНІ НА САЙТІ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ЗОВНІШІ ДЖЕРЕЛА НАЛЕЖАТЬ ЇХНІМ АВТОРАМ . На платформі Blogger.