Заморозки, що прийдуть через тиждень, пошкодять городину, кукурудзу і соняшник-Укгідрометцентр

Український гідрометеорологічний центр констатує достатню кількість вологи в ґрунті для сільгоспкультур і ймовірність заморозків 18-23 квітня, що може згубно позначитися на кукурудзі, соняшнику й картоплі.

Про це «Українські Новини» повідомляють з посиланням на начальника департаменту агрометеорології Гідрометцентру Тетяну Адаменко.
«На сьогодні можна сказати, що зволоженість ґрунту на достатньому рівні, але з кожним днем вона знижується. Протягом 7-10 днів в Україні очікуються невеликі дощі, переважно в західному регіоні, але в східній і південно-східній частині опадів поки що не буде взагалі, цей регіон буде сухим, і там буде йти інтенсивний випар вологи із ґрунту», — сказала вона.
Адаменко зазначила, що 10-13 квітня в Україні минають агрокліматично обґрунтовані строки сівби ранніх ярових зернових культур (ячмінь, пшениця, овес), і ті, які будуть посіяні пізніше, досить ризикують потрапити під вплив посухи й показати більш низьку врожайність.
Також Адаменко додала, що хоча весняні погодні умови цього року сприятливі для дуже ранніх строків сівби — уже є прогрівання ґрунту на глибині 5-10 см, якого досить, у тому числі для кукурудзи й соняшника, все-таки зберігається ймовірність заморозків у квітні. З слів представника Гідрометцентру, якщо дія холодного антициклону з північного сходу підсилиться, то це може зачепити всю країну, але все-таки в меншому ступені стосується західного регіону.
Заморозки можуть негативно позначитися на теплолюбних сільгоспкультурах — таких, як кукурудза, соняшник і городні культури.
Наприклад, картопля, яку люди вже встигли посадити в Київській області, з слів Адаменка, може постраждати.
«Щорічно в Україні, відповідно до нашого клімату, є ймовірність повернення холодів і можливі заморозки у весняний період. Те, що похолодання буде — це однозначно. Швидше за все, можуть бути заморозки. У період з 18 по 23 квітня», — сказав експерт.
Адаменко нагадала, що в Київській області у 2003 році були заморозки навіть 9 травня, і тоді вони ушкодили городні культури й навіть технічні.
Нагадаємо, сільськогосподарські підприємства за станом на 7 квітня засіяли 1,7 млн га яровими культурами (69% від прогнозу) під урожай 2016 року, також аграрії вже почали сіяти кукурудзу й соняшник.
Джерело: УкрМедіа
Заморозки, що прийдуть через тиждень, пошкодять городину, кукурудзу і соняшник-Укгідрометцентр Заморозки, що прийдуть через тиждень, пошкодять городину, кукурудзу і соняшник-Укгідрометцентр Reviewed by Denis 55 on 18:14 Rating: 5
ВСІ ПРАВА НА МАТЕРІАЛИ РОЗМІЩЕНІ НА САЙТІ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ЗОВНІШІ ДЖЕРЕЛА НАЛЕЖАТЬ ЇХНІМ АВТОРАМ . На платформі Blogger.