Офшорний скандал: реакція соцмереж


3 Увечері квітня Міжнародний журналісти і цілий ряд великих ЗМІ одночасно опублікували великі матеріали про іменитих власників великих офшорів.

Серед названих імен виявилося безліч впливових імен: президентів, прем'єр-міністрів (нинішніх і колишніх) бізнесменів, музикантів, акторів та інших.
Офшорний скандал: реакція соцмереж
На OCCRP опубліковані матеріали, крім інших, стосовно трьох українців – президента Петра Порошенка , екс-прем'єра Павла Лазаренка і власника газети Kyiv Post Мохаммада Захура – британського бізнесмена, який живе і веде бізнес в Україні.
Звичайно ж, подібна інформація не могла не викликати сплеск реакції серед користувачів соцмереж: "офшорний скандал" став найбільш обговорюваною темою вранці 4 квітня. Соцмережі наповнюють як жартівливі коментарі, так і серйозні пости про те, як владі потрібно реагувати на інформацію.
Так, директор Фонду гуманітарних стратегій Михайло Павлівобмежився колажем з підписом "Невже оффшоргейт?"
Офшорний скандал: реакція соцмереж
Народний депутат Мустафа Найєм розмістив у ФБ справжній пост-статтю, в якій розмірковує про юридичному та політичному аспектах цього скандалу. За його словами, інформація щодо офшорів Порошенко "досить скупа для конкретних звинувачень", так як "в документах немає доказів вчинення кримінального злочину".
- Актив усе ще не проданий, звинуватити в ухиленні від сплати податків неможливо. Умисел вчинити таку угоду буде складно довести і, швидше за все, це прив'яжуть до "сліпому трасту" і підготовку до продажу, що президент і обіцяв, - написав Найєм.
Він зазначив, що згідно з чинним законодавством незаявлення в декларації офшорних компаній саме по собі не є кримінальним злочином.
- З чого випливає, що почати процедуру імпічменту - про що ж багато написали - буде неможливо. Це безвідносно до того, що закону про імпічмент в українському законодавстві взагалі немає, - зробив висновок нардеп.
Офшорний скандал: реакція соцмереж
У той же час виходячи з політичного аспекту після опублікування інформації Верховній раді необхідно, упевнений депутат, "створити незалежну комісію з числа юристів та фінансистів, які повинні провести відкрите розслідування".
- Аж до публічних допитів і відкритих засідань. Кінцевий звіт та аналіз опублікованих документів цією комісією і може стати єдиною гідною відповіддю на панамагейт, - підкреслив Найєм.
У свою чергу нардеп Сергій Лещенко висловив припущення, що саме ризик кримінального переслідування за незадекларовану офшорну компанію змусило владу відкласти проект про електронному декларуванні доходів.
- Незадекларований офшор Петра Порошенка вже завтра міг би стати частиною кримінального процесу, якщо б діяла система електронного декларування, в рамках якої була б подана його декларація без цієї офшорки, - упевнений депутат.
Офшорний скандал: реакція соцмереж
Він висловив готовність підтримати Найєма у створенні слідчої комісії для відкритого розслідування, забезпечивши при цьому незалежність і відкритість її роботи.
РЕАКЦІЯ СОЦМЕРЕЖ. БЕЗ КОМЕНТАРІВ:
Офшорний скандал: реакція соцмереж
КОГО ЩЕ ТОРКНУВСЯ ОФШОРНИЙ СКАНДАЛ
У розслідуванні є безліч матеріалів щодо офшорних справ президента Росії Володимира Путіна, його прес-секретаря Дмитра Пєскова, знаменитого футболіста Ліонеля Мессі, колишнього прем'єр-міністра Грузії Бідзіни Іванішвілі та інших.
Окрема увага приділяється російському віолончелісту і близького друга Путіна Сергію Ролдугину. Згідно з розслідуванням, він є номінальним власником багатомільярдної бізнес-імперії Путіна і його оточення.
Джерело: УкрМедіа
Офшорний скандал: реакція соцмереж Офшорний скандал: реакція соцмереж Reviewed by Denis 55 on 21:33 Rating: 5
ВСІ ПРАВА НА МАТЕРІАЛИ РОЗМІЩЕНІ НА САЙТІ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ЗОВНІШІ ДЖЕРЕЛА НАЛЕЖАТЬ ЇХНІМ АВТОРАМ . На платформі Blogger.