На розстріл виводили тричі: пастор з Донецька розповів про тортури в "ДНР"


За словами Олександра, його поставили на краю ями, заповненої тілами розстріляних полонених, але начальник контррозвідки раптово скасував наказ.

Пастор Олександр Хомченко , якого бойовики жорстоко били і катували за те , що він в центрі Донецька молився за свою країну , на цьому тижні дав свідчення в Брюсселі . Там перед засіданням в Міжнародному суді в Гаазі відбулося попереднє слухання справи про злочини російських військових в Україні .
Як розповів Олександр, вдень в Донецьку він займався тим , що вивозив на українську територію сім'ї з маленькими і хворими дітьми , а вечорами проводив служби .
"Кожен день я йшов на площу, як на Голгофу, – згадує пастор. – У той день ми, крім звичайної молитви, ще вітали з днем народження двох парафіянок. З цієї нагоди я купив два букети квітів і цукерки. Розумієте, тоді в Донецьку я кожен день жив так, як ніби він останній. І радів усьому доброму, що відбувалося. Ми молилися, а повз по вулиці проїжджали танки, БТРи ... Коли люди почали розходитися, я постарався простежити, щоб всі спокійно розійшлися по домівках. як раптом побачив - ведуть іменинницю Роксану. Вона, може, і поїхала б з міста, але її батько, професор, категорично відмовився: "бібліотеку не кину". А в бібліотеці  п'ять тисяч томів. Підходять до мене: "Ми розвідка української православної армії. Ви заарештовані . Хто дозволив вам збиратися на площі?" Я показав дозвіл, отриманий в мерії. Але бойовик його порвав. Нас відвезли в будівлю обласного управління міліції. Там звинуватили:"Та на вас хреста немає. Які ж ви православні?" І тут Роксана показує : "На мені є хрестик". Її незабаром відпустили. Віддали квіти, коробку цукерок. А мене і мого помічника Валеру відправили до Макіївки. Коли побачив напис, який зробили бандити на будівлі, подумав, що мені ввижається. Там було написано: "НКВД", – розповідає чоловік.
На розстріл виводили тричі: пастор з Донецька розповів про тортури в "ДНР"
За словами Олександра , його били , катували , зв'язавши руки за спиною , підвішували на дибу . В одній з кімнат цього " НКВД " він побачив повний набір інструментів для катувань . " Згадалося все , що читав про інквізицію " , - говорить він . У кишенях у пастора бойовики знайшли талони на бензин , а в техпаспорті на машину побачили дніпропетровські номера і почали допитуватися , на кого він працює , хто його спонсорує , кому звітує.
" Потім мене повезли в обласне управління МВС Донецька , - продовжує Олександр . - Бандит-кат сказав , що сам приїхав з Бєлгорода боротися з фашизмом . Я в черговий раз здивувався : за православ'я у вас бореться людина з позивним " Біс " , з фашизмом бореться хтось " Абвер " . Все у них там переплуталося " .
За чотири дні полону Олександра тричі виводили на розстріл. "Коли перший раз поставили до стінки, автоматна черга пройшла над головою, – згадує пастор. – Хоча, чесно кажучи, я був готовий до того, що мене вб'ють. За першу добу мого полону чув і бачив, як вбивають українців. Когось розстрілювали з автомата, на комусь випробовували гранатомет. Одного поставили на коліна і застрелили в потилицю з пістолета. Другий раз мене вивели вбивати в Макіївці. поставили на краю ями, заповненої тілами розстріляних полонених. Після війни ми знайдемо ще багато таких братських могил... коли стояв над тілами, перед очима пролетіло все життя. Зрозумів, де недолюбив, кому що недодав. В той момент я покаявся. І сказав чотирьом відморозкам, що стояли переді мною: "Спасибі вам, друзі мої. Я знаю, куди йду, а ваша дорога – в нікуди". У цей момент пролунали автоматні черги. Але кулі пролетіли повз", – каже чоловік.
За його словами , бог втрутився . " Начальник контррозвідки раптово віддав наказ : " Батюшку не чіпати " . Думаю , побоявся розголосу . Адже під " НКВД " зібралися парафіяни нашої церкви , стали голосно молитися . І мене їм віддали " , - розповідає Олександр і додає , що бандити були постійно п'яними . - " Знаєте , де вони брали горілку ? Ловили жінок з довгим волоссям , стригли їх під нуль , коси здавали - і отримували гроші на випивку " .
Пастор розповідає , що йому не можна з'являтися в рідному Донецьку , тому що занесений в розстрільні списки . " Люди , що залишилися в місті , кажуть , що з тих , хто мене катував , нікого вже немає в живих " , - додає Олександр .
Звільнившись з полону , він поїхав до Маріуполя до учнів . Там його вже чекали дочка з онуками і зять . Сини пастора залишилися в Донецьку . Зараз він служить в Миколаєві . Живе в кімнатці при церкві . Задовольняється малим . Головною своєю місією зараз вважає поїздки в зону бойових дій до українських військових , що захищають країну .
" В окопах мені часто задають не зовсім релігійні питання : " За що ми тут воюємо ? " , - розповідає Олександр . - І я пояснюю : не плутайте країну з державою , а уряд з народом . Я не піднімаю патріотичний дух бійців . Моє завдання - рятувати душі цих хлопців " .
Джерело: УкрМедіа
На розстріл виводили тричі: пастор з Донецька розповів про тортури в "ДНР" На розстріл виводили тричі: пастор з Донецька розповів про тортури в "ДНР" Reviewed by Denis 55 on 21:03 Rating: 5
ВСІ ПРАВА НА МАТЕРІАЛИ РОЗМІЩЕНІ НА САЙТІ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ЗОВНІШІ ДЖЕРЕЛА НАЛЕЖАТЬ ЇХНІМ АВТОРАМ . На платформі Blogger.