Хвороби, від яких товстіють


Ще Майя Плісецька заповіла нам менше їсти як панацею від зайвої ваги. Ось 10 найбільш частих причин, за якими дієти не допомагають.

 Ті, хто хоче схуднути, свято вірять в раду балерини, навіть якщо не поспішають його виконувати. Про, якщо б все було так просто! Тобто, звичайно, важко, але зрозуміло.
Але механізми, які змушують нас повніти або худнути, виявляється, набагато складніше. Десь щось сбойнуло – і тільки тотальний перехід на селера з його негативною калорійністю хоч якось допоможе. Тому що від решти тебе буде роздмухувати. Ось 10 найбільш частих причин, за якими дієти не допомагають.
Гіпотиреоз
Чим більше на нього досліджують народу, тим частіше він зустрічається. Чи То раніше не помічали, то це природна реакція організму на присутність дослідників... В будь-якому випадку, жінки страждають їм вчетверо частіше, ніж чоловіки.
Гіпотиреоз – це стан, обумовлене тривалим і стійким недоліком гормонів щитовидної залози. Список того, що може викликати ослаблення вироблення цих гормонів, такий довгий, що давайте краще не будемо і перейдемо відразу до симптомів.
Гіпотиреоз важко діагностувати на око, тому що більше всього він схожий на те, що називають "разленилась". Хвора стає млявою, утомляемой, сонливою, у неї погіршується пам'ять, знижується працездатність. Все це часто доповнюється серйозним погіршенням стану шкіри, волосся і нігтів, анемією, нудотою, запором, набряками та іншими дрібницями, окремо виглядають так безневинно.
Порушується обмін речовин, знижується бажання рухатися – відповідно, відбувається набір ваги. Що тут скажеш... Запідозрила у себе гіпотиреоз – біжи до лікаря. Дієтою з ним не впоратися.
Недосипання
Американські вчені в рамках дослідження проблем зі здоров'ям у медсестер встановили, що жінки, чий нічний (це важливо) сон триває п'ять і менше годин, набирають вагу, незважаючи на цілком нормальне харчування. Дослідження тривало 16 років, у ньому взяли участь 70 000 жінок.
До його завершення вважалося, що недосипають набирають вагу тільки з-за того, що їх починає тягнути на солодке, однак учасниці, які в ході дослідження погладшав, в більшості своїй не об'їдалися. Точна причина, по якій недосип так впливає на нас, поки невідома.
Припущень зараз два: уповільнення метаболізму як якийсь захисний механізм і зниження фізичної активності внаслідок необхідності економити енергію утомлюється мозку. Оптимальною тривалістю нічного сну різні лікарі називають 8 годин плюс-мінус година або два.
Епілепсія
Факт номер один. Досить багато епілептиків навіть не знають, що вони – епілептики. Факт номер два. У страждають від епілепсії, в залежності від причин і виду эпиактивности, може злітати баланс гормонів, і досить серйозно.
Як запідозрити епілепсію, напади проходять не як в кіно? Буває, що на тебе час від часу нападає заціпеніння, під час якого жодної думки в голові, а одне тільки чисте сприйняття того, що відбувається? А навпаки, дивні напади гнівливості? Піди до невролога або безпосередньо до эпилептологу, перевірся.
Атака кортизолу
Кортизол – гормон, що виробляється нашими залозами. Кортизол є регулятором вуглеводного обміну організму, а також бере участь у розвитку стресових реакцій. Якщо у стресі пожити пару тижнів, місяців або років, кортизол буде вироблятися постійно і помітно впливати на обмін речовин.
Колись давним-давно основною причиною тривалого стресу у наших волохатих предків була або нестача їжі як такої, або проблема з її видобутком. Тому їх організм став використовувати кортизол для того, щоб зберегти енергетичні ресурси організму. Тобто, постійна вироблення цього гормону перетворює тебе в свиню-скарбничку. В тому числі і зовні.
Ще однією причиною підвищеного рівня кортизолу може бути хвороба Іценко–Кушинга. У жінок вона зустрічається в п'ять разів частіше, ніж у чоловіків. Причиною розвитку хвороби зазвичай є ураження гіпофіза внаслідок травми або пухлини.
Пологи підвищують ризик його появи. При хворобі Іценко-Кушинга хвора сильно набирає вагу, але жир майже не відкладається на руках і ногах, вони залишаються тонкими. Але, оскільки це не єдиний симптом, а решта куди яскравіше, пропустити мимо очей таку бяку неможливо.
Інсуліноми
Інсуліноми - новоутворення (найчастіше – доброякісне) у підшлунковій залозі. Від неї самої, у загальному-те, не повніють. Але вона так скажено знижує весь час рівень цукру в крові, що почуття голоду просто переслідує хвору – куди там зажорам на нервяке!
Йде постійна гонитва за утримування рівня цукру. Тому що коли він не утримується, починаються непритомність та порушення діяльності ВНС, тобто – проблеми з пам'яттю і увагою. При застосуванні сили волі та ради "не жерти" можна довести справу до стану, близького до смерті.
Синдром полікістозних яєчників
Це полиэндокринний синдром, тобто такий, при якому злітає відразу дуже багато всього. Відбувається порушення функції яєчників, підшлункової залози, кори надниркових залоз, гіпоталамуса і гіпофіза. Неприємних симптомів при такій тотальній страйку внутрішніх органів, природно, дуже багато.
Ожиріння за чоловічим типом (росте в першу чергу живіт і тільки потім щось відкладається на руках і ногах), шкіра стає сальна і йде вуграми, набряки, зупинки дихання уві сні, дратівливість, депресивні стани, сонливість, випадання волосся... Це дуже мала частина списку, те, що виявляється на увазі. Якщо вже відчуваєш, що знаєш, чим список продовжується – перевірся у лікаря. До речі, СПКЯ може викликати діабет і ряд інших захворювань. Щоб ти зовсім не занудьгувала.
Різке зменшення рівня естрогену
Коли кількість естрогену, що виробляється яєчниками, падає, жир починає самостійно продукувати речовини, дуже схожі на жіночі статеві гормони. Причому саме вони схожі. Просто естроген допомагає набирати вагу.
Ці речовини допомагають радикально. В результаті, чим менше рівень естрогену, тим більше жиру на стегнах і животі. Крім того, стають більш крихкими кістки: жіночий організм дуже погано засвоює кальцій без естрогену. Знизитися ж його рівень може з різних причин, але лідирує клімакс.
Надлишок пролактину
Пролактин – гормон вагітних і годуючих грудьми жінок. В нормі він допомагає накопичувати поживні речовини з тим, щоб передати їх дитині. Однак іноді пролактину виробляється занадто багато, це називається "гіперпролактинемія".
При гіперпролактинемії жир не просто посилено відкладається, він ще й хоче це робити районі грудей і плечей. Причиною може бути зниження функції щитовидної залози. Чи ні. Перевірка, перевірка і ще раз перевірка.
Побічний ефект від медикаментів
Деякі ліки (наприклад, застосовувані при лікуванні щитовидної залози або эпилептиками), а також оральні контрацептиви в якості побічного ефекту дають зміна обміну речовин, часом разюча. Якщо ліки необхідно, доведеться потерпіти. А ось ОК можна змінити. Правда, кажуть, що ті, від яких не повніють, призводять до ранніх інсультів в якості побочки. Ось і вибирай тут.
Спадкові проблеми з метаболізмом
Коли повна жінка заявляє, що це в нього спадкове, ми зазвичай скептично сміємся. Але це може виявитися правдою! Приблизно у 1% людей повнота генетично обумовлена. У одного із ста людини – не так вже мало.
Втім, раз вже зайшла мова про спадковість, майже всі причини, перераховані вище, також передаються у спадок. Так що якщо мама повна, бабуся корпулентная і прабабуся була пишною жінкою, перевіритися у лікаря все одно, може бути, варто.
Джерело: УкрМедіа
Хвороби, від яких товстіють Хвороби, від яких товстіють Reviewed by Denis 55 on 16:09 Rating: 5
ВСІ ПРАВА НА МАТЕРІАЛИ РОЗМІЩЕНІ НА САЙТІ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ЗОВНІШІ ДЖЕРЕЛА НАЛЕЖАТЬ ЇХНІМ АВТОРАМ . На платформі Blogger.