В Україну повернуть щеплення від кору і краснухи


До кінця травня питання з вакцинами проти БЦЖ, дифтерії, правця, кору, краснухи будуть закриті.

Моз пообіцяв влітку повернути в Україну вакцини від ЮНІСЕФ проти кору, краснухи і паротиту, дефіцит яких країна відчувала останній рік.
"Також зараз проходить реєстрацію ряд вакцин, які будуть закуповуватися за програмами ООН та ЮНІСЕФ. До кінця травня питання з вакцинами проти БЦЖ, дифтерії, правця, кору, краснухи будуть закриті", — заявив заступник міністра Ігор Перегінець.
Без необхідних вакцин Україна дійшла до критичної ситуації, експерти пророкують спалах небезпечних захворювань.
"Якщо постачання вакцин не поновляться найближчим часом, скоро ми можемо зіткнутися зі спалахами хвороб, про які не чули 40-50 років. Але поки ми тримаємося — якусь необхідну кількість препаратів вдавалося покривати за рахунок гуманітарної допомоги від того ж ЮНІСЕФ та інших міжнародних організацій", — вважає головний позаштатний консультант з питань вакцинації дітей департаменту охорони здоров'я КМДА Ольга Костенко.
Серед батьків малюків, які очікують щеплень, почала поширюватися хвиля паніки. В пологових будинках дітям припинили робити обов'язкове щеплення від туберкульозу, у державних поліклініках теж не вистачає вакцин.
"Лікарі мені сказали, що зараз не прищеплюють, але при виписці проведуть мені консультацію, де і як її можна зробити. Ми з чоловіком дізнавалися: зараз вакцина є тільки у двох приватних клініках у нашому місті, які продовжують закуповувати російську вакцину. Вартість щеплення близько 600 грн", — розповіла журналістам Олександра Стасевич, яка стала мамою кілька днів тому.
Тим часом Моз стверджує, що ситуація не настільки критична, і хоча останнім часом і були перебої з поставками, епідемій не прогнозують.
Станом на початок квітня Україна вже отримала 40402 упаковки препаратів для лікування туберкульозу ("Протех", "Теризидон", "Натрію аміносаліцілати") і 624 флакона для лікування рідкісних захворювань ("Миозим"). Наступні партії препаратів обіцяють завезти в Україну протягом квітня-травня 2016 року.
Нагадаємо, ПРООН працює за контрактами з сімома компаніями (в тендері перемогли чотири українських і три іноземні компанії) на закупівлю 18 видів протитуберкульозних ліків на суму $6,7 млн. Що стосується препаратів для лікування рідкісних захворювань (таких як, наприклад, муковісцидоз), то ПРООН підписала контракти загальною вартістю $562,64 тис.
Джерело: УкрМедіа
В Україну повернуть щеплення від кору і краснухи В Україну повернуть щеплення від кору і краснухи Reviewed by Denis 55 on 11:31 Rating: 5
ВСІ ПРАВА НА МАТЕРІАЛИ РОЗМІЩЕНІ НА САЙТІ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ЗОВНІШІ ДЖЕРЕЛА НАЛЕЖАТЬ ЇХНІМ АВТОРАМ . На платформі Blogger.