Вчені прийшли до несподіваних результатів, дослідивши вплив мобільних телефонів на людину


Після десятирічного дослідження впливу мобільних телефонів як факторів ризику виникнення онкологічних захворювань, вчені заявили про «неоднозначності» отриманих результатів.

За словами Джона Р. Бучера, в. о. директора організації, яка провела дослідження з указом влади США про вплив мобільних телефонів на здоров'я людей, результати потрібно опублікувати «як можна швидше». 

Так, за його словами, у самців щурів, яких піддавали впливу радіохвиль, аналогічних тим, які випромінюють «мобільники», спостерігався низький коефіцієнт захворюваності" пухлинами двох типів (одна - пухлина мозку, інша - пухлина серця)".
А ось у самок ніяких пухлин не виникло. Більше того, незважаючи на пухлини, у «оброблених» випромінюваннями щурів тривалість життя була довше, ніж у їх «неопромінених» побратимів.
"Залишається провести велику роботу, щоб розібратися в наслідках цих висновків для швидко мінливих технологій мобільного зв'язку, які використовуються сьогодні. А, можливо, ніяких наслідків ці висновки не несуть", - сказав Бучер.
Ще один фахівець з цієї області з Південно-Каліфорнійського університету Джонатан Сеймет заявив, що не можна говорити однозначно про канцерогенної небезпеки випромінювання мобільного зв'язку на людину. Раніше, ще у 2011 році він, будучи головою комісії ВООЗ, прийшов до висновку, що мобільні телефони, можливо, мають канцерогенний ефект.
А ось колега дослідників з Національного інституту охорони здоров'я США Майкл Лауер до таких висновків поставився без довіри, зазначивши, що «більш ранні матеріали з епідеміології підігрівають у мене скептичне ставлення до тверджень авторів».
Зі свого боку, науковці запевняють: при токсикологічних дослідженнях часто виявляється, що щось впливає тільки на самок або тільки на самців. "Це часто нез'ясовно, але не рідкість", - зазначив Бучер.
Також, за словами Бучера, 70-80% рецензентів вважають, що істотна зв'язок між пухлинами та радіохвилями є.
"В цілому ми вважаємо, що пухлини на ділі, ймовірно, пов'язані з впливом випромінювання".
Джерело: УкрМедіа

Вчені прийшли до несподіваних результатів, дослідивши вплив мобільних телефонів на людину Вчені прийшли до несподіваних результатів, дослідивши вплив мобільних телефонів на людину Reviewed by Denis 55 on 19:04 Rating: 5
ВСІ ПРАВА НА МАТЕРІАЛИ РОЗМІЩЕНІ НА САЙТІ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ЗОВНІШІ ДЖЕРЕЛА НАЛЕЖАТЬ ЇХНІМ АВТОРАМ . На платформі Blogger.