У Харкові знову забирають в армію з вулиці


У облвійськкоматі пояснюють: змушені працювати з призовниками таким чином, адже вони масово порушують правила військового обліку.


У Харкові знову загострилися пристрасті навколо весняного призову на строкову службу. Молодь в соцмережах скаржиться на те, що воєнкоми знову вдаються до непопулярного методу "вуличного вилову" призовників, яких нібито забирають до військкоматів для уточнення даних, а потім насильно утримують у збірному пункті.


Сергій Ус – один з тих, хто опинився в облвійськкоматі не по своїй волі. Хлопець стверджує, що його затримали в той момент, коли він виходив з дому, прямуючи в інститут. "Підійшли двоє людей, пред'явили посвідчення і попросили проїхати з ними до військкомату, щоб просто віддати довідку про навчання за денною формою. Але обіцянки не виконали: звідси мене вже не випускають другу добу", – зітхає Сергій.
Хлопцеві нібито сказали, що його відстрочка вже не діє. Крім того, за словами студента, військові не врахували того, що він – член євангельської церкви, і не прийняли відповідну довідку, яку потрібно було подати раніше. Додому, каже хлопець, його не відпускають, так як на місці весь час немає співробітника військкомату, який повинен дати відповідний дозвіл. Родичі Сергія Уса вже звернулися до військової прокуратури і шукають юриста, щоб довести неможливість проходити службу.
У мережі таких історій вже десятки, але в облвійськкоматі пояснюють: змушені працювати з призовниками таким чином, адже вони масово порушують правила військового обліку. Як розповів в. о. воєнкома області Юрій Калгушкін, з 7 тисяч молодих людей, яких сповістили про необхідність з'явитися до військкомату, прибуло лише 3 тисячі.
"Ось і виходить так, що посадові особи військкоматів пішли до навчальних закладів за хлопцями, які не мають права на відстрочку, – розповідає Калгушкін. – Призовники навіть бояться йти до нас для уточнення даних. Але ж, в цілому, більше 40% отримують відстрочки з тих чи інших причин і майже кожен третій – не придатний за станом здоров'я".
Воєнком також нарікає на те, що призовники заздалегідь не готують необхідні документи, через що витрачають свій час в збірному пункті.
"Привезли хлопця в збірний пункт, і він почав стверджувати, що не придатний за станом здоров'я, але після медкомісії з'ясувалося, що це не так. Потім він заявив, що у нього є право на відстрочку за сімейними обставинами. Ми і це перевірили – теж неправдива інформація. Нарешті, він говорить, що віруючий, і після декількох годин розглядів привезли документи, що засвідчують це . Але ж він не діяв за правилами: не надав їх заздалегідь і не з'явився в комісію по альтернативну службу", – журиться воєнком.
За його даними, стосовно 500 призовників вже оформили документи про притягнення їх до адміністративного покарання. Калгушкін також зауважив, що воєнкоми діють в рамках закону, і закликає молодь приходити добровільно, адже срочникам не світить служба в зоні бойових дій.
БІЙЦІ ДЛЯ КОРДОНУ І ГВАРДІЇ
Протягом травня облвійськкомат повністю виконав план по призову, відправивши до військових частин 526 осіб. Однак, за словами в. о. обласного військового комісара Юрія Калгушкіна, Харківська область повинна відправити ще 1200 осіб – в основному в частини Національної гвардії і Держприкордонслужби.

"У цих частинах вимоги до призовників набагато вищі. Причому це стосується не тільки стану здоров'я і фізичних можливостей, але навіть, наприклад, наявності татуювань на тілі", – зазначає військовий комісар, запевняючи, що близько половини наших строковиків будуть проходити службу в рідній області. За його інформацією, наш регіон на 82% виконав план по контрактниках, направивши в армію 925 осіб. При цьому в другому кварталі з планових 820 осіб вже відібрали 556 бійців за контрактом. За прогнозом облвійськкомату, в області повністю виконають план по військовослужбовцях контрактної армії вже до кінця місяця.

Джерело: УкрМедіа
У Харкові знову забирають в армію з вулиці У Харкові знову забирають в армію з вулиці Reviewed by Denis 55 on 10:15 Rating: 5
ВСІ ПРАВА НА МАТЕРІАЛИ РОЗМІЩЕНІ НА САЙТІ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ЗОВНІШІ ДЖЕРЕЛА НАЛЕЖАТЬ ЇХНІМ АВТОРАМ . На платформі Blogger.