У Данії над полями замість пестицидів будуть «розпорошувати» сонечок

У Данії над полями замість пестицидів будуть «розпорошувати» сонечок

Екологічно чисті методи боротьби зі шкідниками набувають все більшої популярності.

Технологія, що дозволяє боротися зі шкідниками сільськогосподарських культур, «розпорошуючи» над полями сонечок замість інсектицидів, розробляється в Університеті Південної Данії (УЮД), повідомляє агентство FlashNord.
Як повідомляє данське інформаційне агентство Ritzaus Bureau, головних ворогів попелиці — сонечок — передбачається «десантувати» на заражені цими шкідниками поля за допомогою безпілотних літальних апаратів (БПЛА).
«Головна проблема на цей момент полягає в тому, щоб створити ефективний пристрій, рівномірно «розпилюючий» жуків так, щоб при цьому комахи не гинули б», — пояснює доцент кафедри технологій та інновацій УЮД Серен Вятр Борг, який отримав на реалізацію свого проекту «Екодрон» урядовий грант в розмірі 8,4 млн крон (близько 1,25 млн доларів).
Знайомі всім з дитинства симпатичні плямисті жуки, що відносяться до сімейства сонечок (Соссinellidae), а також деякі різновиди хижих кліщів вже багато років активно використовуються людиною для боротьби з комахами, що знищують посадки сільськогосподарських культур. На відміну від отрутохімікатів, які вбивають як шкідливих, так і корисних комах і можуть накопичуватися в рослинах і людському організмі, природні комахи-хижаки діють вибірково і не завдають шкоди екології. Зараз їх найбільш часто використовують в теплицях, що належать великим агрогосподарствам, котрі спеціалізуються на квітах, овочах або ягодах, проте, на думку Борга, прийшла пора більш активно застосовувати цей спосіб боротьби з шкідниками і при вирощуванні сільгоспкультур у відкритому ґрунті.

Використання БПЛА, на його думку, є ідеальним і відносно недорогим способом для обробки полів і садів за такою технологією.
«Дрони (безпілотники) відомі переважно завдяки тому, що військові використовують їх у своїх цілях. Однак потенціал використання дронів у цивільних цілях величезний, — відзначає Борг. — У сільському господарстві з їхньою допомогою, наприклад, можна легко вести спостереження за великими територіями, щоб помітити спалах хвороби рослин, брак добрив або води».


У Данії над полями замість пестицидів будуть «розпорошувати» сонечок У Данії над полями замість пестицидів будуть «розпорошувати» сонечок Reviewed by Denis 55 on 22:24 Rating: 5
ВСІ ПРАВА НА МАТЕРІАЛИ РОЗМІЩЕНІ НА САЙТІ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ЗОВНІШІ ДЖЕРЕЛА НАЛЕЖАТЬ ЇХНІМ АВТОРАМ . На платформі Blogger.