Поради садівникам: що посадити в липні-серпні, щоб використовувати ділянку по максимуму

Поради садівникам: що посадити в липні-серпні, щоб використовувати ділянку по максимуму
Готуємо нові культури на звільнені грядки
В середині літа багато городників збирають урожай на своїх ділянках, в результаті чого в городі з'являються лисини з порожніх грядок. Великі площі звільняються з-під картоплі, трохи менше - з-під редису, цибулі та зелені. Але у хорошого дачника земля не стоятиме без діла : якраз пора прилаштувати нові культури на звільнене місце. Що можна посадити в липні-серпні, щоб використовувати ділянку по максимуму?
ПО ДРГОМУ КОЛУ: вітаміни на весь рік і запаси на зиму
Якщо у вас звільнилося достатньо місця, можна виростити капусту на пізню осінь або навіть на зимові запаси. Єдина умова, про яку попереджають фахівці, - не можна використовувати середньостиглі або пізньостиглі сорти. " Потрібно вибирати ранні або ультрадостиглі. Недосвідчені дачники плутають поняття і думають, що середньостиглі та пізні сорти  —  це якраз до осені. Насправді ж це - позначення тривалості від посадки до визрівання. Тому, посіявши пізній сорт, городник може не дочекатися його і в грудні ", - пояснює кандидат с/ г наук Віталій Баюн. В інших питаннях план дій збігається з весняними посівами.   Дачникові потрібно злегка вимочити насіння в слабкій марганцівці для дезінфекції, а після загорнути в х /б тканину і помістити на кілька днів у теплу воду (її потрібно міняти щодня) для прокльовування. Коли насіння збільшаться, їх можна висівати в підготовлені лунки. Накривати плівкою не обов'язково, оскільки стоїть тепла погода. А ось полив повинен бути регулярним і рясним. "У вересні - початку жовтня головки вже визріють. Добре висаджувати капусту після цибулі, а от після редису - небажано ", – говорить дачник.
Поради садівникам: що посадити в липні-серпні, щоб використовувати ділянку по максимуму
Капуста. Висаджувати потрібно ультрастиглі або ранні сорти.
КВАСОЛЯ І ГОРОХ.  Вздовж паркану на порожніх грядках можна посадити зелений горошок або спаржеву квасолю. Горох краще вибирати цукрової групи. Перед посівом його замочують у воді на дві доби, а потім у вологому тканини тримають два дні. "Сухе насіння може згнити, особливо якщо грунт перезволожений.

 Після сходів борозну бажано замульчувати, так як горох не любить сильну спеку. При посадці дотримуйтеся дистанції або зигзаг і ставте підпори (якщо садите не вздовж паркану). Рекомендована схема посадки - подвійні ряди з відстанню між рослинами 5-8 см і міжряддями 50-80 см ", – говорить дачник з Черкас Ігор Мельничук.

За його словами, урожай потрібно зрізати до того, як струк стане горбистим. Довге визрівання - сигнал рослині, щоб воно перестало плодоносити. Горох гарний ще й тим, що збагачує грунт, на якому зростає, і в наступному році висаджувати на це місце можна що завгодно. Хоча в серпні під бобові бажано внести золу - 30-60 г на кв. м:   вона знижує кислотність і стимулює утворення бульбочкових бактерій на рослинах.
Поради садівникам: що посадити в липні-серпні, щоб використовувати ділянку по максимуму
Горох. Вибирайте найсолодший.
САЛАТ.  Протягом усього літа можна досаджувати салат - це стосується як листового, так і крес. " Купуючи насіння, звертайте увагу на опис, оскільки деякі сорти не підходять для літньої висадки - вони виростають, але швидко грубіють і йдуть в колір ", – радить Мельничук. Салати можна висаджувати у відкритий грунт, а по сусідству розмістити рукколу. Але її краще висадити ближче до серпня, адже ця рослина короткого дня, і влітку з сонцем у нього перебір.

Поради садівникам: що посадити в липні-серпні, щоб використовувати ділянку по максимуму
Висадка салату кожні 15-20 днів.
КРІП. Кріп, посіяний в серпні-вересні, завжди соковитіше і пишніше посіяного навесні.
КВІТИ — ДОНОРИ
Якщо після того, як ви зібрали перший урожай, і з яких-небудь причин не хочете заповнювати новими культурами, подбайте про повернення цій ділянці родючості. "Майже всі грунти, на яких відплодоносили рослини, потребують поповнення корисними речовинами. Перекопайте або розпушіть ділянку і полийте спеціальним розчином від грибних і бактеріальних захворювань. Багато хто з них одночасно відновлюють виснажені ґрунти, повертають потрібну мікрофлору. Більше того, мікроелементи в такій землі краще будуть засвоюватися рослинами в майбутньому", - радять дачники.
В крайньому випадку висадіть на спорожнілому ділянці квіти, які теж збагатять грунт корисними речовинами. "Таких рослин багато - я, наприклад, люблю висаджувати календулу. Ця рослина легко видаляється перед висадкою ", – поділилася досвідом дачниця зі стажем Людмила Левченко.
ОВОЧІ ДЛЯ БОРЩІВ І САЛАТІВ
Коренеплоди добре висаджувати в середині - кінці липня у відкритий грунт. Проте насіння також, незважаючи на теплу погоду, бажано витримати в слабкому розчині марганцівки і обробити стимулятором росту.

" Навіть влітку у буряка і особливо у моркви туга схожість, але все ж краще, ніж весняна. Проривати їх потрібно рідше, ніж навесні, залишаючи 6-8 см між майбутніми морквинами. Осінні коренеплоди солодкі, але не всі з них годяться на зимові запаси", - каже фермер Наталія Опалюк.
Поради садівникам: що посадити в липні-серпні, щоб використовувати ділянку по максимуму
Не вся морква годиться на запаси.
РЕДЬКА. Для літньої висадки підходять багато сортів. Але найбільшою повагою серед українських дачників користуються дайкон, китайські і японські сорти редьки. " При її посадці потрібно враховувати, яка культура росла до неї. Якщо ви посадите редьку після редису або капусти, то є ймовірність, що якість врожаю буде поганою через те, що у них одні й ті ж шкідники і вони вже напоготові. Добре, якщо ви посієте редьку після огірків. Не заглубляйте сильно насіння, а відстань між лунками має бути приблизно 30-35 см, як і міжряддя ", – попереджають дачники.
Поради садівникам: що посадити в липні-серпні, щоб використовувати ділянку по максимуму
Редьку сильно не заглубляйте.
РЕДИС. Соковиті коренеплоди редису можна отримати, якщо висадити його в липні або серпні. Перед висівкою їх потрібно проростити кілька днів, а безпосередньо перед посівом обробити стимулятором росту. Редис добре росте після цибулі або в міжряддях полуниці / суниці.
Поради садівникам: що посадити в липні-серпні, щоб використовувати ділянку по максимуму
Їсти редис можна вже у вересні.
ПРИБИРАЙТЕ СМІТТЯ


Щоб уникнути навали шкідників на ділянці в наступному році, садівники- городники радять вчасно прибирати опалі плоди фруктових дерев. " Секрету тут немає : падають плоди через те, що червиві, вражені плодожеркою або іншим захворюванням. Якщо ви не зберете з ділянки падалицю, то, вважай, самі розведете шкідників, які перезимують і дадуть потомство, а деякі і по кілька разів ", – говорить кандидат с/ г наук Віталій Баюн.
Поради садівникам: що посадити в липні-серпні, щоб використовувати ділянку по максимуму
Фруктам потрібна чистота.                                         Джерело: УкрМедіа

Поради садівникам: що посадити в липні-серпні, щоб використовувати ділянку по максимуму Поради садівникам: що посадити в липні-серпні, щоб використовувати ділянку по максимуму Reviewed by Denis 55 on 08:01 Rating: 5
ВСІ ПРАВА НА МАТЕРІАЛИ РОЗМІЩЕНІ НА САЙТІ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ЗОВНІШІ ДЖЕРЕЛА НАЛЕЖАТЬ ЇХНІМ АВТОРАМ . На платформі Blogger.