Путін догрався в войнушки – Росія залишилася без валюти

Путін догрався в войнушки – Росія залишилася без валюти
Надходження іноземної валюти в країну впало до величини статистичної похибки. З даних Банку Росії, опублікованих у понеділок, 11 липня, слідує, що вперше за два роки дешевої нафти приплив іноземної валюти в РФ впав до нуля.

Різниця між валютними потоками в країну і з неї за підсумками другого кварталу поточного року склала 3,4 млрд доларів. Це в два з половиною рази менше прогнозів, втричі менше, ніж за перший квартал, і в п'ять разів - ніж роком раніше.

При цьому в червні, як випливає з статистики Центробанку, Росія вперше з 2014 року витратила більше валюти, ніж заробила: відтік з поточного рахунку склав 1,84 млрд доларів (приплив за квітень-травень - 5,24 млрд доларів).
В якості ключової причини подібного результату експерти дипломатично називають "істотне зменшення вартісних обсягів експорту в умовах невисоких цін на сировину".
Дефіцит валютних надходжень привів до п'ятикратного падіння вивезення капіталу - за квартал він склав 2,4 млрд доларів, з початку року - 10,5 млрд доларів.
Варто відзначити, що в 2015 році російська економіка недоотримала 150 млрд доларів через падіння цін на нафту, газ і метали; у поточному році йде падіння ще приблизно на 1/3. Такі дані оприлюднив заступник директора Центру розвитку ВШЕ Валерій Міронов.
"Такі масштабні скорочення припливу валюти при иссякании резервних фондів загрожують жорсткої реструктуризацією бюджету, стагнацією інвестицій і іншими неприємностями для економіки в цілому. Несировинний експорт вкрай малий, і його зростання не може швидко компенсувати скорочення сировинних валютних надходжень", - говорить він.
За прогнозами фахівців, до кінця літа 2016 року ситуація залишиться важкою: третій квартал - традиційно найслабший з точки зору валютних надходжень, і його країна вперше з 2013 року закінчить з дефіцитом платіжного балансу.
Даної тенденції посприяє період відпусток, коли росіяни почнуть скуповувати долари і євро для поїздок за кордон. Є й інший фактор: закордонні власники акцій традиційно будуть конвертувати у валюту отримані кошти.
Нагадаємо, після агресивної політики Путіна стосовно України: анексії Криму і підтримки сепаратистів на Донбасі щодо РФ були введені санкції, а опонують країни домоглися зниження цін на нафту, що вдарила по російській економіці.
Непродумана політика відповідних санкцій та імпортозаміщення лише не допомогла розвинути галузі вітчизняної економіки, а лише посилила і без того невтішну тенденцію.                            Джерело: УкрМедіа


Путін догрався в войнушки – Росія залишилася без валюти Путін догрався в войнушки – Росія залишилася без валюти Reviewed by Denis 55 on 11:22 Rating: 5
ВСІ ПРАВА НА МАТЕРІАЛИ РОЗМІЩЕНІ НА САЙТІ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ЗОВНІШІ ДЖЕРЕЛА НАЛЕЖАТЬ ЇХНІМ АВТОРАМ . На платформі Blogger.