Які хвороби у списку недуг брудних рук? Із дитинства нас вчать: з немитими руками до столу не сідай

 Які хвороби у списку недуг брудних рук? Із дитинства нас вчать: з немитими руками до столу не сідай
Із брудних рук в організм легко потрапляють і вірус грипу, і агресивні бактерії, як-от збудники черевного тифу, дизентерії та інші.
Що вкладають медики у поняття "хвороби брудних рук"?
- Поясніть насамперед, які хвороби у списку недуг брудних рук?
- У списку таких недуг на першому місці -- вірусний гепатит С (жовтяниця) і хвороби, спровоковані ротавірусною та ентеровірусною інфекціями, - каже лікар-епідеміолог - У порівнянні з іншими збудниками, вони дуже стійкі в зовнішньому середовищі, деякі з них на предметах не втрачають активності до місяця.
Набратися такої інфекції можна миттєво, досить торкнутися ручки дверей, кришки унітаза (інфекція потрапляє туди з виділень чи забруднених рук хворих людей чи вірусоносіїв), потриматися за поручень у громадському транспорті чи, що часто роблять діти, взяти до рук чужу іграшку. Далі вірус лише чекає, щоб потрапити до рота і шлунково-кишкового тракту людини, тобто моменту, коли ми їстимемо немитими руками, торкатимемося обличчя, губ.
Із брудних рук в організм легко потрапляють і вірус грипу, і агресивні бактерії, як-от збудники черевного тифу, дизентерії та інші. Через немиті руки можна заразитися й коростою.
- Чому саме руки є, так би мовити, посередником у передачі інфекції?
- Справді, вірус може потрапити в рот, минаючи руки, наприклад, і з погано вимитих продуктів, посуду, із забрудненою водою. Але специфіка у тому, що у шкіри на кожній ділянці нашого тіла - особливий ступінь кислотності. На руках він найнижчий, тому інфекції й почуваються тут комфортніше. До того ж руки (особливо улітку) пітніють, а у вологому середовищі зараза розмножується найактивніше.
- Як часто і як довго слід мити руки, щоб напевно змити всю заразу?
- Руки слід мити щоразу після відвідання вбиральні, поїздки у громадському транспорті, перед приготуванням і споживанням їжі. Коли немає можливості помити руки, бодай протирайте їх вологими серветками, особливо це стосується дітей.
Мити руки слід щонайменше дві хвилини, краще двічі намилювати їх: вище від зап'ястка й обов'язково -- між пальцями, а тоді ретельно змивати проточною водою. Вона має бути комфортної температури, не надто холодна, бо мило не буде пінитись. До речі, на брусковому милі може налипати зараза, тому у громадських місцях краще використовувати мило з дозатором.
Важливо не впадати в крайнощі. Якщо мити руки, бо вони просто здаються брудними, та із застосуванням надто агресивного, антибактеріального мила, то руйнуватиметься захисний шар шкіри, через що вона стане ще сприйнятливішою до збудників.
Джерело: УкрМедіа

Які хвороби у списку недуг брудних рук? Із дитинства нас вчать: з немитими руками до столу не сідай Які хвороби у списку недуг брудних рук? Із дитинства нас вчать: з немитими руками до столу не сідай Reviewed by Denis 55 on 20:04 Rating: 5
ВСІ ПРАВА НА МАТЕРІАЛИ РОЗМІЩЕНІ НА САЙТІ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ЗОВНІШІ ДЖЕРЕЛА НАЛЕЖАТЬ ЇХНІМ АВТОРАМ . На платформі Blogger.