За участь в АТО суд пробачив ґвалтівника

За участь в АТО суд пробачив ґвалтівника

У соцмережах обговорюють вирок, який Іванківський районний суд (Київська область) виніс наприкінці червня 24-річному колишньому військовому, обвинуваченому у зґвалтуванні неповнолітньої. 

За тяжкий злочин молодий чоловік отримав умовний термін. Єдиною обставиною, що пом'якшує провину, суд порахував участь підсудного в Антитерористичній операції на сході України.

 Так випливає з текста вироку, розміщеного в Єдиному державному реєстрі судових рішень . Фактом шоковані як юристи, так і самі учасники АТО.

ВОЮВАВ, ЗНАЧИТЬ, ЗАСЛУЖИВ
Події, які спричинили за собою довгий судовий розгляд, відбулися рік тому – на початку липня 2015-го. В альтанці біля сільського магазину по різні кінці довгого столу сиділи дівчатка з слабоалкоголкою і хлопці, з горілкою. От і вирішили поспілкуватися. Знайомство тривало допізна. Компанія шукала, де б випити кави, потанцювати, дістати сигарет... Можна сто разів картати 16-річну школярку за те, що залишилася серед ночі одна з незнайомою людиною, але те, що він зробив з нею, на юридичному мові звучить як "задоволення статевої пристрасті неприродним способом". Дівчина чесно пручалася і навіть двічі вкусила ґвалтівника.

Підозрюваного затримали на території військової частини, де він спав, як прийшов – у шортах і майці. Правда, потім виявилося, що за день до цього військовий був звільнений у запас, тому справою займалася цивільна прокуратура. Перший вирок прозвучав у жовтні минулого року: п'ять років з випробувальним терміном у три. Звинувачення заперечувало, і після апеляції справу повернули на розгляд у той же Іванківський суд. У результаті рішення виявилося ще м'якше: чотири роки з випробувальним терміном у два.
Багатьом різонуло очі, зовсім не двох маленьких дітей на утриманні суд порахував пом'якшувальною провину обставиною. Це виявилося другорядним. А саме участь в АТО було висунуто суддею в якості головного аргументу.
За участь в АТО суд пробачив ґвалтівника
ПОТРІБЕН ВІЙСЬКОВИЙ ТРИБУНАЛ
Ця історія так і залишилася не поміченою, якби вирок не просочилася в ЗМІ. Резонанс вийшов тим більший, що кілька днів тому Рада ухвалила закон про амністію, де окремим рядком йшли учасники АТО. Хоча події не мають між собою зв'язку і не могли б мати.
- На учасників бойових дій, які скоїли тяжкі злочини, амністія не поширюється, - сказав  один з авторів законопроекту – народний депутат Микола Паламарчук. – Ґвалтівник не може отримати прощення, які б заслуги він не мав. Суддя лукавив, вважаючи участь в АТО виправданням. Може бути, у нього була якась інша зацікавленість.
У Кримінальному і Кримінально-процесуальним кодексі перелічені обставини, які можуть вважатися пом'якшуючими при винесенні вироку.
- Участі в АТО там немає, але є слово "інші", - говорить адвокат Сергій Лапутько, який зараз служить у збройних силах мобілізації. – Тобто, суддя має право на власне судження. Але все одно вчинене не адекватно мірою покарання, передбаченою для статті, яку поставили засудженому. Я вважаю, що військові повинні судити військові трибунали, а не звичайний цивільний суд.


Адвокат Віктор Долгополов висловлює думку, що обвинувачений і родина постраждалої дівчини могли домовитися між собою. Суддя ж просто знайшов вихід, як здається патріотичним.
"ЦЕ ВСІХ НАС ДИСКРЕДИТУЄ"
Юридична практика знає випадки, коли насильникам вдавалося уникати покарання. Але сухими з таких історій виходили зазвичай мажори, суддівські і прокурорські синки. Тепер же виходить, що і учасники АТО прирівняні до касти, для яких діє вибірковість права. Найбільше обурюються з цього приводу самі бійці.
- Виходить, що я повернуся з сходу і можу гвалтувати, грабувати, вбивати? Це ж усіх нас дискредитує - обурюється Олександр, який кілька місяців провів на передовій. – Зробив – відповідай. Закон один для всіх, і ніяких винятків бути не може. А тим більше, для ґвалтівників. І учасники АТО бувають різні. Одні відсиджуються в тилу, інші ризикують собою під кулями. Але і цей ризик ні в якому разі не є індульгенцією.
Втім, є й такі, хто співчуває колишньому військовому.
- Психологічна реабілітація учасників АТО у нас дуже слабка, ось вони і зриваються, - розмірковує у "Фейсбук" Ольга, одна з волонтерів. – Цей хлопець не рецидивіст, діти на руках. Може, вже розкаявся. Якщо за два роки щось ще здійснить, тоді реально сяде.
У прес-службі прокуратури Київської області повідомили, що нова апеляція вже підготовлена.
Джерело: УкрМедіа


За участь в АТО суд пробачив ґвалтівника За участь в АТО суд пробачив ґвалтівника Reviewed by Denis 55 on 23:27 Rating: 5
ВСІ ПРАВА НА МАТЕРІАЛИ РОЗМІЩЕНІ НА САЙТІ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ЗОВНІШІ ДЖЕРЕЛА НАЛЕЖАТЬ ЇХНІМ АВТОРАМ . На платформі Blogger.