Після двох років використання вміст подушки шокує кожного

Після двох років використання вміст подушки  шокує кожного
Майже третину свого життя ми витрачаємо на сон.
Аби він був комфортним, потрібна якісна подушка. Однак уже через два роки використання подушки понад третину її ваги становлять живі й мертві кліщі, їхні екскременти, а також бактерії, стверджують вчені, пише газета "Експрес".

Спати на такій подушці шкідливо для здоров"я -- вона може викликати алергічні реакції. А тому наповнення подушки потрібно регулярно чистити. Якщо ж це неможливо -- повністю міняти подушку.

-- Алергічну інфекцію розносять мікроскопічні паразити -- кліщі. Їхнє комфортне середовище перебування -- пух. Якраз гусячий або лебединий пух і використовують для наповнення подушок. А тому вони потребують особливого догляду, -- розповідає Ярослав Грумеза, майстер із реставрації подушок.

-- Живляться кліщі частинками відмерлого епідермісу. І коли концентрація кліщів у подушці стає надто високою, вони можуть викликати алергічні реакції.

-- Які перші симптоми такої алергії?-- Раптовий нежить, часте чхання, кашель, подразнення носоглотки. Крім цього, можуть страждати очі -- з"являються надмірне почервоніння, сльозотеча, сверіння очей. Ці симптоми найактивніше проявляються вранці, після нічого сну. Щоби не допустити такого, потрібно регулярно проводити вологе прибирання в квартирі, а також провітрювати приміщення.

-- А як почистити пух?-- Сьогодні це зробити дуже легко. У майстернях пух проходить обробку під антибактеріальною лампою. Для цього його висипають у спеціальний ящик. А далі висушують, розпушують і видаляють сміття, яке випадково опинилося у подушці. Процедура займає в середньому 5-7 хвилин, залежно від розміру подушки.
-- Наскільки часто це потрібно робити?-- Виробники пухових подушок рекомендують чистити такі вироби раз у рік. І це за умови правильної експлуатації! Так, після сну подушку слід збивати, бо за ніч вона могла увібрати вологу. Зараз, в теплу пору року, подушку можна винести на балкон, аби добре підсохла. При цьому не варто висушувати подушки з пір"я на сонці, бо інакше наповнення стане ламким.

-- Скільки коштує очищення?-- Чистка подушки розміром 35х35 коштує від 40 гривень, 50х50 -- від 55 грн, 80х80 -- від 90 грн. А от почистити двоспальну пухову ковдру розміром 200х200 коштує від 600 гривень.

-- Яка подушка є найбільш безпечною для здоров'я?-- Сьогодні дуже великий вибір синтетичних подушок. Наприклад, у синтепоні не розмножуються кліщі, а їхній термін експлуатації -- 5-7 років. Подушки з комфорелі є також гіпоалергенними.


Силіконові також добре пропускають повітря, а тому не є шкідливими. Є варіант дешевого природного наповнювача -- натуральна бавовняна вата. Такі подушки не викликають алергії, але вата легко скочується, тому виріб швидко стає непридатним.
Окрім цього, варто бути уважним із подушками з рослинними наповнювачами -- з гречаного лушпиння чи різних трав. Вони можуть викликати алергію через індивідуальну непереносимість.

Джерело: УкрМедіа

Після двох років використання вміст подушки шокує кожного Після двох років використання вміст подушки шокує кожного Reviewed by Denis 55 on 16:54 Rating: 5
ВСІ ПРАВА НА МАТЕРІАЛИ РОЗМІЩЕНІ НА САЙТІ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ЗОВНІШІ ДЖЕРЕЛА НАЛЕЖАТЬ ЇХНІМ АВТОРАМ . На платформі Blogger.