Як прикарпатські жінки збільшували груди 100 років тому

На початку минулого століття станиславівські пані полюбляли модні сукні з глибокими декольте.

Жіноча мода кінця дев’ятнадцятого і початку ХХ ст. всіляко пропагувала глибокі декольте й відкриті плечі.

"Всі видання, присвячені дамській моді, переповнені декольтованими моделями суконь з легких тканин, – повідомляв "Кур’єр Станиславівський" у 1900 р. – Хаос, який панує через перехід від широкого крою на вузький, позначився й на зразках суконь для карнавалу: поруч з вузькими спідницями бачимо численні волани… І лише в одному спостерігається єдність – у вирізах суконь, які відкривають не лише декольте, а й плечі, і лише тоненька стрічка чи тюлева підкладка стримує верх сукні від спадання".

Кожній дамі хотілось виглядати привабливо у модній відкритій сукні, тож не дивно, що в пресі початку ХХ ст. можна знайти немало реклами засобів для догляду за бюстом і плечима, яка обіцяла швидкий і надійний результат. Як бачимо, реклама в "Кур’єрі Станиславівському" від 20 червня 1909 р. повідомляє про "Еліксир Лавальєр", який робив груди "повними" і був справжнім тріумфом французької косметики. Пляшечку диво-еліксиру можна було придбати в дроґеріях і аптеках міста за 8 корон або ж замовити з Відня.
Наступна реклама в "Кур’єрі Станиславівському" від 26 травня 1912 р. запевняє, що груди будь-якої пані можуть змінитися вже за кілька днів завдяки "дивовижному винаходу однієї жінки".


Йдеться про француженку Елен Дюрой, яка обіцяла порятувати станиславівських дам від таких неприємностей, як плаский бюст, кощаві плечі й неприваблива шия. Винахідниця стверджувала, що сама страждала від цих проблем, а тепер нетямиться з дива від чудового результату. Всі подробиці про засіб можна було отримати безкоштовно, надіславши листа за вказаною адресою.
Дамам, охочим покращити свої форми, реклама пропонувала також "крем для розвитку, відновлення і буйності бюсту" по 6 корон за пуделко, мило, яке містило відвари з 72 трав, призначене "для молодих панянок і тих жінок, які через хворобу чи пологи втратили привабливість грудей", по 16 корон за 6 штук, а також "східні пігулки для розвитку бюсту" по 6,75 корон за упаковку.
Джерело: УкрМедіа

Як прикарпатські жінки збільшували груди 100 років тому Як прикарпатські жінки збільшували груди 100 років тому Reviewed by Denis 55 on 14:46 Rating: 5
ВСІ ПРАВА НА МАТЕРІАЛИ РОЗМІЩЕНІ НА САЙТІ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ЗОВНІШІ ДЖЕРЕЛА НАЛЕЖАТЬ ЇХНІМ АВТОРАМ . На платформі Blogger.