Як власноруч розібрати та почистити бойлер

Запорукою довгої і надійної роботи бойлера є правильний догляд та експлуатація. Однак далеко не всі мають знання про те, як правильно обслуговувати цей водонагрівач.
Давайте розберемося, навіщо потрібно чистити бойлер, від чого його треба чистити і як часто це робити.
Перевірити воду
Періодичність виконання чищення водонагрівача — як правило, один раз на рік або навіть на два. Зрозуміти, що прийшов час чистити водонагрівач допоможе наступне. Для цього потрібно злити з бойлера близько півлітра води й перевірити її колір. Червонуватий відтінок свідчить про наявність іржі на внутрішніх деталях, темний відтінок говорить про наявність шлаків. В обох випадках необхідна антикорозійна обробка.

Улаштувати перевірку води можна й іншим способом. Наповніть водою дві скляних посудини з кришкою, що загвинчуються. В одну налийте воду з бойлера, в іншу — із крана. У кожну посудину опустіть кілька сталевих цвяхів.
Через кілька днів цвяхи у воді з крана покриються іржею. У воді з бойлера, якщо вона містить достатню кількість антикорозійного засобу, вони повинні залишатися блискучими.
Якщо вам довелося спостерігати інший результат подій, у систему необхідно додати антикорозійний засіб. Важливо використовувати саме ту суміш, що вже є присутньою у системі. Якщо з якихось причин вам ця суміш не відома, краще повністю осушити систему та знову заповнити водою та інгібітором.
Видалити накип з нагрівального елемента
Періодично необхідно чистити водонагрівач і від накипу. Чим це обумовлено? Накип на тені має свій вплив на перегрів води, на збільшення споживаної електроенергії та теплоізоляцію термостата і тена.
Що треба зробити:
— відключити бойлер від електромережі;
— перекрити подачу холодної води;
— відкрити кран розбору гарячої води;
— відкрити запобіжний клапан (якщо ручка для зливу не передбачається, його варто демонтувати);
— відкрутити гайки, які втримують фланець;
— вийняти фланець;
— акуратно видалити накип з тена вручну або за допомогою засобів, що чистять;
— можна видалити накип з бака, але лише злегка. Чому злегка? Накип на поверхні бака виступає в ролі додаткового захисту від корозії.
Інші ознаки, що водонагрівач треба чистити
У процесі роботи водонагрівач видає голосний шиплячий звук.
Вода з водонагрівача має специфічний сірководневий запах.
Водонагрівач довго нагріває воду або часто включається/відключається.
Щоб подовжити життя водонагрівачу, не нагрівайте в ньому воду більше чим на 60-70 градусів. Якщо прилад ви плануєте інтенсивно використовувати на максимальній потужності, будьте готові до того, що наростів і накипу на нагрівальному елементі й баці буде утворюватися набагато більше.


Як власноруч розібрати та почистити бойлер Як власноруч розібрати та почистити бойлер Reviewed by Denis 55 on 19:50 Rating: 5
ВСІ ПРАВА НА МАТЕРІАЛИ РОЗМІЩЕНІ НА САЙТІ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ЗОВНІШІ ДЖЕРЕЛА НАЛЕЖАТЬ ЇХНІМ АВТОРАМ . На платформі Blogger.