Археологи знайшли на Хортиці культову споруду віком 3,5 тис років (фото)


На території острова Хортиця археологи місцевого Національного заповідника виявили пам'ятку "бронзової епохи". Споруду було закатано під асфальт у часи СРСР.

В результаті археологічної розвідки на території острова Хортиця, у верхів'ях балки Куца, археологи Національного заповідника «Хортиця» була виявлена нова визначна пам'ятка епохи бронзи.

Археологічний комплекс, який вже був частково досліджений вченими, розташований на високому скелястому плато, поблизу русла Старого Дніпра.

Пам'ятка була виявлена на невеликій глибині, відразу під шаром асфальту покладеного в радянські часи.

На щастя, через це споруда не постраждала, відзначають дослідники.
Об'єкт являє собою комплекс кам'яних закладок, різних розмірів і форм. Під ними, в ямах, виявлена ліпний посуд зрубної культури.

За попередніми результатами досліджень, об'єкт був побудований близько 3500 років тому, для здійснення культових обрядів.

За словами працівників заповідника, дана знахідка доводить, що Хортиця, за часів міді-бронзи була духовним центром Північного Причорномор'я.Джерело
Археологи знайшли на Хортиці культову споруду віком 3,5 тис років (фото) Археологи знайшли на Хортиці культову споруду віком 3,5 тис років (фото) Reviewed by Denis 55 on 20:21 Rating: 5
ВСІ ПРАВА НА МАТЕРІАЛИ РОЗМІЩЕНІ НА САЙТІ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ЗОВНІШІ ДЖЕРЕЛА НАЛЕЖАТЬ ЇХНІМ АВТОРАМ . На платформі Blogger.